ניקוי כימי

דף הבית >> ניקוי כימי

ניכוי כימי

העלאת רמת היעילות של מחזור מי תעשייה הינו דבר הכרחי לחיסכון מים ואנרגיה בתעשייה.
דרך יעילה להשתמש במים  ניתנת על ידי מחזור של מי תעשייה  שכוללת תהליך של קירור מים שהתחממו מתהליך טכני .
בתהליך קירור מים שמתבצע במגדל קירור ישנו עיבוי גבוה שמעלה את רמת מלחים במי מגדל ונוצרת סביבה נוחה להדבקות המלחים במגדל ובמערכת קירור.
נזק רב נגרם למחליפי חום מכל הסוגים בהם זורמים מים עם מינון מלחים רב, המלחים נדבקים לאורך כל הדפנות של מחליפי חום ובכך מורידים משמעותית את יעילות החלפת חום במערכת.
המערכת מתחילה לצרוך אנרגיה רבה יותר כדי לספק תפוקת קירור רצויה.
נזק רב לא פחות נגרם מתחת לשכבה של אבנית המצטברת במערכת. מתחת לשכבה זו מתחילה להתפתח קורוזיה שגורמת לבלאי שלא ניתן לתפל בו,  ובזכות הקורוזיה מתפתחים מיקרו אורגניזמים שיוצרים שיכבה שמורידה את החלפת חום ומשתמשים בקורוזיה כמזון. ובכך כל התהליך הופך לתהליך לא יעיל ונוצר בלאי במערכת.


כדי להחזיר את מחליפי החום למצב תקין בו מתבצעת החלפת חום כנדרש יש לנקות את שכבת האבנית שהיצתברה.
ניקוי אבנית מתבצע בתהליך כימי, סיחרור של כימיקלים על ידי משאבה חיצונית, בדרך כלל.
כימיקלים המוזרמים למערכת לרוב חומציים, על מנת להוריד את שיכבת האבנית בצורה יעילה, כימיקלים אלו ללא ספק פוגעים גם במתכת של המערכת ואלולים ליצור קורוזיה או אף חמור מכך לחורר את המתכת במחליף חום. כדי למנוע תהליך פגיע במתכת יש צורך להישתמש באינהיביטור מתאים למתכת שנימצאת במחליף חום או מעבה.
כפי שניתן לראות רוב מחליפי חום פלטות עשויים נירוסטה ומחליף חום של מעבה בדרך כלל מנחושת, לכן חשוב לבדוק שקבלן שמבצעה ניקוי כימי  יודע להוסיף אינהיביטור במינון הנכון בכדי למנוע פגיע במתכת.


ניקוי אבנית במחליפי חום ומעבים על ידי כימיקלים הינה הדרך היעילה ביותר ויחד עם זאת ניקוי אבנית על ידי כימיקלים יכול לפגוע במתכת ולכן יש להקפיד בבחירת איש מקצוע לניקוי כימי.
לאחר הניקוי ניתן לפתוח את מכסי המעבה מצד אחד או משניהם בכדי לבדוק אתאיכות הניקוי שהתבצעה.
במידה ויש חשש לסתימות במעבר צינוריות במעבה כדי לפתוח מכסה מצד אחד לפני הניקוי כימי ולהעביר חוטר, פעולה זו מומלץ לבצע לפני ניקוי כימי, בכל המעבים שבאופן שוטף עובדים עם כדוריות לניקוי  צינוריות. 
נ

מוצרים ושרותים

 
מרכך מים
מרכך מים H+
בקר למרכך מים
עמודות פיברגלס
מיכל תמלחת
שרף קטיוני חזק

שרף קטיוני חלש
פחם פעיל
MIX-BEND

טיהור מים
טיפול בשפכים
מדידה אנליטית
בקר מוליכות
בקר כלור
בקר PH
בקר אכירות


 
לייבסיטי - בניית אתרים