מרכך מים תעשייתי קטיוני חלש

דף הבית >> ריכוך מים >> מרכך מים תעשייתי קטיוני חלש
מרכך על בסיס שרף קטיוני חלש המרוענן על ידי חומצה גופרתית, פטרון מצויין לטיפול מקדים לאוסמוזה הפוכה, לטיפול במי מגדלי קירור וטיפול במי דודי קיטור.

בתתאי אקלים ישראלי, מערכות קירור אשר עובדות בשיטת ה – cooling tower  הן בעלות שימוש נרחב, המים במערכות אלו משמשים לקירור הן בתעשייה והן למיזוג.

כידוע ניצול המים במערכות מגדלי קירוריוצר מספר בעיות, שהיקריות הן היבצרות אבנית וקורוזיה, בין מגוון תרכובות הנוצרות בעת פעילות של מגדל קירו הוא בעיקר CaCo3  .

הערכת מסיסות ריאלית של   CaCo3   שהוגדרה בדרך של חישוב הינה כ 0.5 meqv/l  או 25 ppm .
זאת אומרת שתנאי היווצרות אבנית בהתאם לתאוריה של מסיסות'
 היחס יהיה [Ca˖²]*[CO3­²]>25²>625
למניעת הווצרות אבנית ישנם שיטות שונות לטיפול במים, השיטות המקובלות ביותר הן:
- טיפול במים על ידי כימיקלים (אנטיסקלאנטים)
- טיפול במים עם כימיקלים בצרוף טיפול על ידי חומצה
- ריכוך מים על ידי מחליף יונים על בסיס שרף קטיוני חזק

בכל אחת מהשיטות ישנם חסרונות, כמובן ישנם גם יתרונות, בעיקר החסרונות הן ההוצעות על כימיקלים, על מלח לרעינון שרף קטיוני חזק.

טכנולוגיית ריכוך על ידי חומצה הינה טכנולוגיה אשר פותחה שנים רבות והגיע למיטבה על ידי ד"ר גנדי דוידוב, טכנולוגיה זו עובדת על בסיס שרף מחליף יונים, שרף קטיוני חלש, שניקראה H+ , יחודו של סוג השרף זה הוא היכולת העצומה של קליטת יונים של קשיות   (Ca˖², Mg˖²) באקויוולנט לאלקליות, שמרוענן על ידי חומצה.

 
תוצאות מחקר ןשימוש בטכנולוגיה בפועל מבטיח את התנאים למניעת הווצרות אבנית, ירידה בו זמנית של קשיות ואלקליות, קשיות ובעיקר סידן יורדים במכפלות של 3-5 , האלקליות יורדת באופן משמעותי במכפלות של 5-7 , מוליכות של מים רכים יורדת במכפלות של 1.4-1.6 ,
כל הנ"ל מאפשר להגדיל את יחס ההתרכזות במי המגדל עד לרמה של 5-7, מתרשים  1 ניתן לראות עקומות של שינוייםבקשיות (H), סידן (Ca) ואלקליטי (AL) ב maq/l  כתלות בקמות מים רכים במשך מחזור (V,m³) , ניתן לראות שהערכים בתחילת המחזור יורדים בהדרגה עד ערך מסויים, ולאחר מכן התהליך צובר יציבות (55%).

לאחר מכן הקשיות מתחילה לגדול בעיקר על חשבון היונים Mg˖² שאינה מסוכנת להיווצרות אבנית מכיוון שכל המלחים של מגנזיום ממסים במים, עליית יונים של סידן היא בלתי ניכרת ובסוף המחזור יכול להגיע רק עד 1.2-1.3 maq/l.
 
אלמנט מדידה מירשת מי מרכך מי מגדלים
מוליכות µᶳ 700 398 2370
כלורידים ppm 85 85 550
סידן  ppm 190 45 340
קשיות ppm 255 70 550
אלקליות ppm 180 15 140
PH   7.41 5.21 7.84

מוצרים ושרותים

 
מרכך מים
מרכך מים H+
בקר למרכך מים
עמודות פיברגלס
מיכל תמלחת
שרף קטיוני חזק

שרף קטיוני חלש
פחם פעיל
MIX-BEND

טיהור מים
טיפול בשפכים
מדידה אנליטית
בקר מוליכות
בקר כלור
בקר PH
בקר אכירות


 
לייבסיטי - בניית אתרים