שבב להתפלת מי ים

דף הבית >> חדשות עולם המים >> שבב להתפלת מי ים

Okeanos water cheep - שבב להתפלת מי ים.

מדענים אמריקאים וגרמניים פיתחו שיטה חדשנית של המרה מי ים למי שתייה. השיטה מאופיינת בפשטות וביעילות: מרכיב מרכזי במערכת החדשה הוא Water Chip untitled יצרניות שבבי פלסטיק זעיר. השבב מסוגל להתפיל מים, מקבל כוח רק מסוללות קונבנציונליות.
עיקרון פעולה של השבב להתפלת מים.

השבב מכיל שני microchannel והוא מבוסס על חוקי אלקטרוכימיה: בהספק של 3 וולט, על שבב אלקטרודה נוצרת "אזור דלדול יון." אזור זה מונע מעבר של יוני כלוריד במלח וכתוצאה מכך המים מופנים למיקרו ערוץ אחד, ומים מתוקים - מוזרמים דרך ערוץ שני.
כידוע התפלה תוך שימוש בשיטות אוסמוזה הפוכה דורש צריכת אנרגיה עצומה וזה החסרון העיקרי בשימוש בממברנות התפלה. פיתוח חדש של שבב שבאמצעותו ניתן להתפיל מים דורש כמות מינימאלית של אנרגיה כדי לעבוד, אבל עדיין לא הגיע לשלב פיתוח מתקדם, שכן יעילותו בהתפלת מים היא רק 25%.

נכון לעכשיו, מכשיר אב טיפוס זה עם שבב להתפלת מים ב -25%, מייצר רק 40 ננו ליטרים מי שתייה לדקה.
על פי שיעור תקנות יש להגיע ל  99% של מי תוצר, כך שמתקן התפלת מי ים על ידי  שבב עדיין לא מוכן לשימוש בפועל. מדענים העוסקים בפיתוח, מבטיחים שהטכנולוגיית אוקיינוס WaterChip תתפתח בעתיד הקרוב.

בפרויקט עוסקים מדענים האמריקאים מאוניברסיטת טקסס באוסטין ומדענים גרמנים מאוניברסיטת מרבורג בשם פיליפ. בשלב זה, הטכנולוגיה היא פטנט ומפתחים הקימו חברת אוקיינוס טכנולוגיות לפיתוח מסחרי של רעיונות נוספים.

מוצרים ושרותים

 
מרכך מים
מרכך מים H+
בקר למרכך מים
עמודות פיברגלס
מיכל תמלחת
שרף קטיוני חזק

שרף קטיוני חלש
פחם פעיל
MIX-BEND

טיהור מים
טיפול בשפכים
מדידה אנליטית
בקר מוליכות
בקר כלור
בקר PH
בקר אכירות


 
לייבסיטי - בניית אתרים